Provoz tratí po záplavách

01.07.2009

Aktuální informace o provozu na železničních tratích v České republice po záplavách

Společná TZ Správy železniční dopravní cesty a Českých drah

Praha, 1. července 2009 - Provoz na železniční síti Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) v České republice se po záplavách v minulém týdnu postupně zlepšuje. Včera večer byl obnoven provoz na další z poškozených tratí ze Suchdola nad Odrou do Nového Jičína města. Nadále však zůstává přerušený provoz na 4 tratích regionálního významu a omezen na jednu kolej zatím zůstává také provoz na koridorové trati Přerov – Ostrava v úseku Hranice na Moravě – Suchdol nad Odrou.

Nadále je přerušen provoz a zajištěna náhradní autobusová doprava na těchto tratích regionálního významu:

  • KJŘ č. 323, Valašské Meziříčí – Ostrava v úseku Valašské Meziříčí – Hostašovice
  • KJŘ č. 326, Hostašovice – Nový Jičín horní nádraží
  • KJŘ č. 295, Lipová Lázně – Javorník ve Slezsku v úseku Vápenná – Javorník ve Slezsku
  • KJŘ č. 296, Velká Kraš – Vidnava
  • KJŘ č. 198, Volary – Strakonice v úseku Lčovice – Volyně


Zpoždění na těchto tratích z důvodu zavedení náhradní dopravy se pohybuje přibližně v rozmezí 5 až 10 minut. Na obnovení provozu na uvedených tratích se i nadále intenzivně pracuje. Vzhledem k rozsahu poškození tratí nelze ale zatím stanovit přesný termín jejich zprovoznění.

Na hlavní koridorové trati mezi Přerovem a Ostravou v úseku Hranice na Moravě – Suchdol nad Odrou je provoz zajišťován stále jen po jedné koleji sníženou rychlostí. Na trati je obnoven provoz většiny vlaků, jen několik rychlíků z Brna a vlak EC Devin z Bratislavy jsou ukončeny v Přerově nebo v Hranicích na Moravě a cestující mohou pro další cestu využít ostatní spoje na této trati. S ohledem na tato omezení může docházet k cca 15 minutovému zdržení vlaků. Obnovení provozu v obou kolejích se předpokládá v úseku Hranice na Moravě – Polom v průběhu následujících 14 dnů, v úseku Suchdol nad Odrou, kde došlo k výraznému poškození tělesa dráhy i dvou mostů, nejdříve v září tohoto roku.

S ohledem na současný vývoj počasí a varování meteorologů před přívalovými dešti a lokálními povodněmi doporučujeme i nadále všem cestujícím, aby se informovali na aktuální dopravní situaci na železnici. Informace získají na internetových adresách provoz.szdc.cz nebo www.cd.cz/omezeniprovozu nebo na informační telefonní lince 840 112 113.

Všichni cestující v České republice si mohou také ověřit aktuální přesnost svých spojů, především pak vlaků, které přijíždějí z postižených oblastí, a podle toho mají možnost operativně upravit plán své cesty. Tyto informace je možné získat na webu Českých drah www.cd.cz/poloha nebo prostřednictvím služeb operátorů mobilních komunikací přímo na mobilní telefon např. formou sms zprávy.

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC