Projekt SŽDC a ČD Železniční doprava pro kraje dnes míří na Slovensko

20.10.2016

Úspěšný projekt Železniční doprava pro kraje překročí naše hranice, míří na Slovensko. Ke kulatému stolu v Bratislavě dnes zasednou zástupci ministerstev dopravy, vedení Správy železniční dopravní cesty a Českých drah spolu se slovenskými partnery ze Železnic Slovenské republiky (ŽSR) a Železniční společnosti Slovensko (ZSSK). Hlavními tématy jednání jsou současné i budoucí provozování přeshraničních tratí, včetně plánovaných investic, modernizace tratí a v neposlední řadě také koordinace regionální a dálkové dopravy.


„V loňském roce se v rámci projektu Železniční doprava pro kraje uskutečnily kulaté stoly v jednotlivých krajích. Letos se diskuze přenesla na úroveň meziregionální dopravy. A protože koleje nekončí na hranici, rozšiřujeme jednání se sousedními státy a jejich regiony. Dnes proto chceme hovořit o přeshraniční spolupráci se slovenskými partnery,“ uvádí generální ředitel SŽDC Pavel Surý a zároveň doplňuje: „Z dosavadních jednání jasně vnímáme, jak rozdílné mohou být potřeby a pohledy jednotlivých jednacích stran na stejnou problematiku. Zároveň ukazují, jaká je správná a efektivní cesta k jejich řešení.“

V rámci jednání se otevře celá řada zajímavých témat. Dopravce i objednatele zajímají plánované investice do přeshraničních tratí, jako jsou modernizace úseku Lanžhot – Kúty nebo tratí Hranice na Moravě – Horní Lideč a Veselí nad Moravou – Bojkovice. Diskutovat se bude o dopadu přechodu na střídavou napájecí soustavu v úsecích Čadca – Mosty u Jablunkova, respektive Horní Lideč – Púchov. Dopravci projednají koordinaci regionální i dálkové dopravy a budoucnost provozu přeshraničních vlaků či propojení informačních systémů pro cestující.

Navázat užší spolupráci s jednotlivými kraji i sousedními státy, nalézt řešení nejtíživějších problémů, zahájit jednání, která povedou k jejich řešení. S takovými cíli běží společný projekt SŽDC a ČD Železniční doprava pro kraje. Dosavadní ohlasy účastníků kulatých stolů, které se dosud v rámci projektu uskutečnily, ukazují, že se tyto cíle daří naplňovat.
 


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC