Změna jízdních řádů městské hromadné dopravy v Praze také ve staničních hlášeních SŽDC

24.08.2012

Praha, 24. srpna 2012 – Správa železniční dopravní cesty, státní organizace (SŽDC) provozuje v rámci řízení železničního provozu a obsluhy dráhy České republiky také informační systémy pro cestující v železničních stanicích a zastávkách.

V souvislosti s rozsáhlou změnou jízdních řádů tramvajových a autobusových linek pražské hromadné dopravy proto vyšla SŽDC vstříc žádosti Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (ROPID) informovat cestující také prostřednictvím vybraných informačních systémů ve vybraných železničních stanicích na území hlavního města Prahy.

Cestující, kteří využívají na pražskou železniční dopravu navazující spoje městské hromadné dopravy, se tak o důležité změně
v městské hromadné dopravě dozvědí také ze staničních hlášení. Konkrétně bude informace o změnách v jízdních řádech pražské integrované dopravy vysílána přibližně dvakrát za hodinu v pražských stanicích Masarykovo nádraží, Vršovice, Smíchov, Libeň a Holešovice.

Poslední týden v srpnu (27. 8.–31. 8. 2012) bude vysíláno následující hlášení:

Vážení cestující, prosím pozor, od prvního září se v Praze mění jízdní řády a trasy tramvajových linek a autobusů městské hromadné dopravy.  Bližší informace získáte v letácích u pokladen i na internetu na www.dpp.cz.

První týden v září (1.–9. 9. 2012) bude vysíláno následující upozornění:

Vážení cestující, prosím pozor, prvního září se v Praze změnily jízdní řády a trasy tramvajových linek a autobusů městské hromadné dopravy.  Bližší informace získáte v letácích u pokladen i na internetu na www.dpp.cz.

SŽDC přispěje ke zvýšení informovanosti cestujících při změně jízdních řádů městské hromadné dopravy v Praze.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC