Tiskový servis (tiskové zprávy + prohlášení)

11.07.2019
Stanice Děčín východ prošla komplexní opravou
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) obnovila takzvané horní nádraží ve stanici Děčín východ. To získalo po opravě moderní zabezpečovací zařízení, nástupiště s bezbariérovým přístupem i nový informační systém.
03.07.2019
SŽDC připomíná teenagerům v období letních prázdnin pravidla bezpečné železnice
Nepozornost, frajeřiny či zbytečný hazard jsou nejčastějšími příčinami těžkých úrazů dětí a mladých lidí na železnici či v jejím bezprostředním okolí i v době prázdnin. Proto Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravila videa zaměřená na připomenutí pravidel bezpečné železnice.
28.06.2019
Na trať mezi Ledečkem a Zručí nad Sázavou se vracejí vlaky
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ukončila opravu části Posázavského Pacifiku mezi Ledečkem a Zručí nad Sázavou. V délce přibližně 30 kilometrů proběhla oprava železničního svršku i spodku, na několika místech bylo nutné provést sanaci skalních masivů v blízkosti trati. Stavební práce za 709,7 milionu korun také zajistily odstranění pomalých jízd v celkové délce 8,3 kilometru.
25.06.2019
Nový orientační systém na hlavním nádraží v Plzni
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) mění od 1. července číslování nástupišť a kolejí na plzeňském hlavním nádraží. Stanice, která v uplynulých letech prošla celkovou rekonstrukcí, tak bude jednou z prvních velkých na síti SŽDC, kde se zavede nový orientační a informační systém pro cestující.
19.06.2019
ETCS získá už příští rok modernizovaná část koridoru z Prahy-Uhříněvsi do Votic
Zavádění jednotného evropského zabezpečovacího systému ETCS na české železnici začíná nabírat na obrátkách. Už příští rok jej získá také významná část čtvrtého koridoru. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila instalaci moderního vlakového zabezpečovače na traťovém úseku Praha-Uhříněves – Votice. Zhotovitelem prací je společnost AŽD Praha.
19.06.2019
Revitalizace trati Týniště nad Orlicí – Broumov je stavebně dokončena
Přestavba významného železničního úseku Královéhradeckého kraje na začátku června stavebně skončila. Stavbu trati realizovala Společnost Týniště – Broumov, ve které jsou zastoupeny stavební firmy: Starmon, EUROVIA CS, Chládek a Tintěra, Pardubice a GJW Praha. Investorem projektu je Správa železniční dopravní cesty. V souvislosti s dokončením prací končí také výluka v daném úseku.
18.06.2019
SŽDC podala žalobu na neplatnost smlouvy
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) podala k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 žalobu na určení neplatnosti smlouvy o smlouvě budoucí uzavřené se společností AMÁDEUS REAL.
13.06.2019
Přestavba stanice Čelákovice je ve finále
Po více než dvou letech prací skončila rekonstrukce železniční stanice Čelákovice. Stavbu, která byla první ze souboru investičních akcí na trati z Prahy do Lysé nad Labem, dnes slavnostně ukončila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Jejím zhotovitelem byla společnost Elektrizace železnic Praha.
11.06.2019
Předseda Správní rady SŽDC pokřtil vyprošťovací vozidlo drážních hasičů
V rámci konání veletrhu Czech Raildays se dnes v Ostravě uskutečnilo výjezdní zasedání Správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).
10.06.2019
SŽDC vybaví úsek Přerov – Česká Třebová evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS
Evropský zabezpečovací systém ETCS získá do poloviny příštího roku další traťový úsek. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila instalaci moderního vlakového zabezpečovače na spojovacím rameni prvního a druhého koridoru z Přerova do České Třebové. Zhotovitelem stavby je společnost AŽD Praha.