Tiskový servis (tiskové zprávy + prohlášení)

19.11.2019
Rychlíky v Pačejově nebudou muset brzdit, rychlejší koleje doplní nová nástupiště
Stanice Pačejov na Klatovsku přestane být pomyslnou brzdou na trati z Českých Budějovic do Plzně. Zatímco dosud zde rychlíky musely zpomalovat až na 65 km/h, po dokončení rekonstrukce, kterou dnes slavnostně zahájila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), pojedou až 100 km/h. Dokončení prací je naplánováno na červen 2021. Celkové investiční náklady stavby činí 1 miliardu korun.
15.11.2019
SŽDC úspěšně dokončila přípravu prvního z projektů v programu Blending Call
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) postoupila k dalšímu kroku v přípravě prvního z projektů realizovaného v rámci programu Blending Call a vypsala tendr na zhotovitele stavby s názvem „Velim – Poříčany, BC“.
13.11.2019
SŽDC představila posudky výtoňského mostu
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) představila zástupcům památkové péče Ministerstva kultury závěry posudku Kloknerova ústavu ČVUT zaměřeného na dosud provedené práce na mostu na pražské Výtoni. Ty spočívaly především v diagnostice a posouzení stávajícího stavu mostu. Materiál obsahuje také návrh řešení od profesora Eugena Brühwilera ze Švýcarska.
13.11.2019
Praha bude mít další čtyřkolejný traťový úsek
Začíná přestavba důležité spojnice Prahy a Berouna podél řeky Berounky. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila optimalizaci trati v úseku z Prahy-Smíchova do Prahy-Radotína. Díky ní vznikne v metropoli další čtyřkolejný úsek, stanice v Radotíně projde výraznou proměnou a zastávka ve Velké Chuchli se posune blíže k obytné zástavbě. Investiční akce s celkovými náklady přesahujícími 3 miliardy korun potrvá do července 2022.
12.11.2019
SŽDC do roku 2022 dokončí rekonstrukce více než osmdesáti nádražních budov
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) intenzivně připravuje rekonstrukce a opravy dalších výpravních budov po celé České republice. Stavební práce na minimálně šedesáti nádražních objektech přinesou zvýšení komfortu a kultury cestování včetně moderních odbavovacích prostor i bezbariérových přístupů. SŽDC tak plní Programové prohlášení vlády z loňského června, a to právě v oblasti oprav a rekonstrukcí nádražních budov.
12.11.2019
SŽDC vybrala nové firmy pro ostrahu budov
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes uzavřela smlouvy na zajištění ostrahy objektů, které má ve své správě. Na základě výběrového řízení vybrala společnosti INDUS spol. s.r.o., INDUS PRAHA spol. s.r.o. a CENTR GROUP a.s. Ty zajistí na období nadcházejících čtyř let služby vztahující se k ostraze budov SŽDC v celé ČR.
08.11.2019
SŽDC investuje na jihu Čech do modernizace koridoru i oprav výpravních budov
Miliardy korun jdou v současné době do modernizace železniční infrastruktury v Jihočeském kraji. Většina finančních prostředků směřuje do přestavby dvou úseků tranzitního koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zároveň připravuje rekonstrukci posledního úseku tohoto koridoru ze Ševětína na hranice jihočeské metropole. Značné finanční prostředky jsou určeny také na opravy výpravních budov, v příštím roce začnou stavební práce například na hlavním českobudějovickém nádraží, v Táboře či ve Veselí nad Lužnicí.
08.11.2019
SŽDC otevřela další tři opravené nádražní budovy ve Středočeském kraji
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ukončila renovaci tří výpravních budov na části Posázavského Pacifiku mezi Ledečkem a Zručí nad Sázavou ve Středočeském kraji. Oprava nádražních objektů navázala na kompletní rekonstrukci trati v uvedeném úseku, která skončila letos v červnu.
06.11.2019
Vlaky na Teplicku zrychlí, lidé z Litvínova získají přímé spojení s krajskou metropolí
Železnice v podkrušnohorské oblasti Ústeckého kraje projde v následujícím období výraznou proměnou. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zde začala s modernizací hned na několika místech v okolí Teplic. Dokončení prací přinese nejen zvýšení traťové rychlosti, bezpečnosti provozu a komfortu pro cestující, ale díky elektrizaci také možnost přímého spojení Litvínova s krajskou metropolí. Slavnostní zahájení tří předmětných staveb se uskutečnilo dnes v Teplicích.
05.11.2019
Začíná instalace systému ETCS na hlavních tratích v Praze a okolí
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje v zavádění celoevropského zabezpečovacího systému ETCS na své síti. Už za rok bude instalován v úseku z Českého Brodu do Prahy-Uhříněvsi. Slavnostní zahájení akce, která má za cíl zprovoznění moderního vlakového zabezpečovače na trati z Kralup nad Vltavou přes Prahu do Kolína, se uskutečnilo dnes v Praze.