Tiskový servis (tiskové zprávy + prohlášení)

29.03.2019
SŽDC zahajuje kompletní rekonstrukci stanice Letohrad za miliardu korun
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila rekonstrukci stanice Letohrad v Pardubickém kraji, která spočívá v kompletní přestavbě kolejiště a nástupišť. Stavební práce zajistí Společnost Rekonstrukce žst. Letohrad, jejími společníky jsou firmy Chládek a Tintěra Pardubice a Elektrizace železnic Praha.
29.03.2019
SŽDC letos začne s opravou výpravní budovy v Berouně
Kompletní rekonstrukci nádražního objektu v železniční stanici Beroun připravuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Tento týden zahájila výběrové řízení na zhotovitele. Předpokládané investiční náklady na modernizaci komplexu tří vzájemně propojených budov dosáhnou částky 228 milionů korun.
28.03.2019
Hasičům SŽDC již pomáhá nová technika
Nová technika pomáhá Hasičské záchranné službě Správy železniční dopravní cesty (HZS SŽDC). Loňská investice do pořízení nových vozidel a dalších speciálních zařízení dosáhla bezmála 300 milionů korun, financování zajistil Státní fond dopravní infrastruktury.
22.03.2019
SŽDC má schválený plán hospodaření na rok 2019
Dne 22. března 2019 se uskutečnilo pravidelné zasedání Správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Hlavním bodem zasedání bylo projednání a schválení Plánu hospodaření SŽDC na rok 2019. Generální ředitel Jiří Svoboda poté navrhl, že sníží režijní náklady v průřezových činnostech o 100 milionů Kč a tyto uspořené finanční prostředky použije na opravy a údržbu železničních stanic a tratí.
22.03.2019
Na SŽDC poprvé zasedl Výbor pro řízení rizik
Přípravná fáze centralizovaného řízení rizik u Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) byla završena konáním historicky prvního zasedání Výboru pro řízení rizik. Celý proces spočívá ve stanovení rámce procesu – vzniku oddělení rizik v čele s manažerem rizik, tvorbě legislativy a právě ustanovení Výboru pro řízení rizik.
20.03.2019
Železniční stanice Mikulášovice dolní nádraží projde zásadní modernizací
V severočeských Mikulášovicích vystřídají v příštích měsících vlaky stavební stroje. Právě v těchto dnech začíná rozsáhlá modernizace kolejiště i zabezpečovacího zařízení na tamním dolním nádraží. Dodavatelem stavebních prací jsou společnosti PORR a AŽD Praha, investorem pak Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Plánovaná výše investice dosáhne částky 121 milionů korun.
19.03.2019
SŽDC představila občanům Prahy 6 připravovanou železnici na letiště
Cesta na letiště z Dejvic do 16 minut, ve špičce vlak každých 10 minut, přímé přestupy ze všech linek metra a příležitost k dalšímu rozvoji městské části. Takové přínosy představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) občanům Prahy 6 v Hotelu DAP v rámci veřejné besedy k projektu Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla. Setkání se zúčastnili starosta městské části Ondřej Kolář, radní Eva Smutná, zástupci SŽDC jako investora stavby a na 200 občanů Prahy 6.
19.03.2019
SŽDC letos zvýší bezpečnost na dalších přejezdech
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje ve snaze o zvyšování bezpečnosti na železnici. Proto předložila Centrální komisi Ministerstva dopravy návrh na přípravu a realizaci úprav na 13 železničních přejezdech, kterou komise již také schválila. SŽDC bude podobně postupovat i na dalších místech po celé České republice, a to především na úrovňových kříženích, kde došlo v minulosti k mimořádným událostem.
15.03.2019
SŽDC a město Nymburk budou společně řešit rekonstrukci tamní výpravní budovy
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a město Nymburk budou postupovat společně při řešení rekonstrukce výpravní budovy na tamním hlavním nádraží. Zástupci obou stran se na tom dohodli na společném jednání na začátku března.
08.03.2019
SŽDC začíná letos opravovat velké výpravní budovy
Během následujících měsíců zahájí Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) opravy a rekonstrukce desítek výpravních budov po celém Česku. Vedle řady menších projektů se začnou realizovat i velké investiční akce za desítky milionů korun, například rekonstrukce na nádražích v Berouně, Praze-Smíchově či Havířově, opravovat se letos začne i fasáda historické Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží.