Tiskový servis (tiskové zprávy + prohlášení)

13.11.2019
Praha bude mít další čtyřkolejný traťový úsek
Začíná přestavba důležité spojnice Prahy a Berouna podél řeky Berounky. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila optimalizaci trati v úseku z Prahy-Smíchova do Prahy-Radotína. Díky ní vznikne v metropoli další čtyřkolejný úsek, stanice v Radotíně projde výraznou proměnou a zastávka ve Velké Chuchli se posune blíže k obytné zástavbě. Investiční akce s celkovými náklady přesahujícími 3 miliardy korun potrvá do července 2022.
12.11.2019
SŽDC do roku 2022 dokončí rekonstrukce více než osmdesáti nádražních budov
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) intenzivně připravuje rekonstrukce a opravy dalších výpravních budov po celé České republice. Stavební práce na minimálně šedesáti nádražních objektech přinesou zvýšení komfortu a kultury cestování včetně moderních odbavovacích prostor i bezbariérových přístupů. SŽDC tak plní Programové prohlášení vlády z loňského června, a to právě v oblasti oprav a rekonstrukcí nádražních budov.
12.11.2019
SŽDC vybrala nové firmy pro ostrahu budov
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes uzavřela smlouvy na zajištění ostrahy objektů, které má ve své správě. Na základě výběrového řízení vybrala společnosti INDUS spol. s.r.o., INDUS PRAHA spol. s.r.o. a CENTR GROUP a.s. Ty zajistí na období nadcházejících čtyř let služby vztahující se k ostraze budov SŽDC v celé ČR.
08.11.2019
SŽDC investuje na jihu Čech do modernizace koridoru i oprav výpravních budov
Miliardy korun jdou v současné době do modernizace železniční infrastruktury v Jihočeském kraji. Většina finančních prostředků směřuje do přestavby dvou úseků tranzitního koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zároveň připravuje rekonstrukci posledního úseku tohoto koridoru ze Ševětína na hranice jihočeské metropole. Značné finanční prostředky jsou určeny také na opravy výpravních budov, v příštím roce začnou stavební práce například na hlavním českobudějovickém nádraží, v Táboře či ve Veselí nad Lužnicí.
08.11.2019
SŽDC otevřela další tři opravené nádražní budovy ve Středočeském kraji
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ukončila renovaci tří výpravních budov na části Posázavského Pacifiku mezi Ledečkem a Zručí nad Sázavou ve Středočeském kraji. Oprava nádražních objektů navázala na kompletní rekonstrukci trati v uvedeném úseku, která skončila letos v červnu.
06.11.2019
Vlaky na Teplicku zrychlí, lidé z Litvínova získají přímé spojení s krajskou metropolí
Železnice v podkrušnohorské oblasti Ústeckého kraje projde v následujícím období výraznou proměnou. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zde začala s modernizací hned na několika místech v okolí Teplic. Dokončení prací přinese nejen zvýšení traťové rychlosti, bezpečnosti provozu a komfortu pro cestující, ale díky elektrizaci také možnost přímého spojení Litvínova s krajskou metropolí. Slavnostní zahájení tří předmětných staveb se uskutečnilo dnes v Teplicích.
05.11.2019
Začíná instalace systému ETCS na hlavních tratích v Praze a okolí
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje v zavádění celoevropského zabezpečovacího systému ETCS na své síti. Už za rok bude instalován v úseku z Českého Brodu do Prahy-Uhříněvsi. Slavnostní zahájení akce, která má za cíl zprovoznění moderního vlakového zabezpečovače na trati z Kralup nad Vltavou přes Prahu do Kolína, se uskutečnilo dnes v Praze.
31.10.2019
Začíná přestavba trati mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi, Labe překlene nový most
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje v modernizaci trati 231. Poté, co nedávno dokončila rekonstrukci stanice Čelákovice, dnes slavnostně zahájila optimalizaci navazujícího úseku do Lysé nad Labem. Její nejvýznamnější částí bude výstavba nového železničního mostu přes Labe nedaleko zastávky Čelákovice-Jiřina. Předpokládané celkové investiční náklady stavby přesahují 1,8 miliardy korun, hotovo má být v první polovině roku 2022.
30.10.2019
Vlaky dojedou z centra Loun do Lovosic za hodinu
Zvýšení traťové rychlosti až na 100 km/h přinesla revitalizace tratě z Loun do Lovosic, kterou dnes slavnostně ukončila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Jejím výsledkem je kromě zkrácení jízdních dob vlaků také zlepšení komfortu pro cestující v rekonstruovaných stanicích a zastávkách a současně i zvýšení bezpečnosti provozu. Stavba začala v dubnu loňského roku, její celkové náklady přesáhly 1,2 miliardy korun.
29.10.2019
Počet nádraží přístupných pro osoby se zdravotním postižením se stále zvyšuje
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) systematicky zpřístupňuje cestování po železnici i pro osoby se zdravotním postižením. Na hlavních tratích zařazených do transevropské železniční sítě jsou bezbariérově přístupná nástupiště už ve více než polovině stanic a zastávek. Pokračují také úpravy nádraží pro nevidomé a slabozraké.