Tiskový servis (tiskové zprávy + prohlášení)

06.12.2018
SŽDC připravila akční plán na následující dva roky, který vychází z dlouhodobé strategie organizace
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) začíná naplňovat jednotlivé body dlouhodobé strategie, kterou její nejvyšší představitel Jiří Svoboda předložil zodpovědným vládním činitelům; na vědomí ji vzala i správní rada státní organizace. Materiál se zaměřuje například na údržbu tratí, přípravu rychlých železničních spojení, síťové služby na nádražích nebo na revize informačních technologií, nechybí ani oblast rozvoje lidských zdrojů. Konkrétní body z dokumentu již SŽDC přenesla do akčního krátkodobého plánu pro období 2019 a 2020.
04.12.2018
SŽDC zahájí další významné investiční akce
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje ve zlepšování parametrů drážní infrastruktury. Dnes bylo schváleno vypsání dalších šesti soutěží na stavby, jejichž celkové investiční náklady přesáhnou 13 miliard korun. Už za pár měsíců by tak měla začít například modernizace koridorových úseků z pražského Smíchova do Černošic a ze Soběslavi do Doubí u Tábora.
30.11.2018
Informace ze zasedání Správní rady SŽDC
Dne 30. listopadu 2018 se uskutečnilo pravidelné zasedání Správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která se sešla poprvé v pozměněném složení.
30.11.2018
SŽDC požádala o územní rozhodnutí na třech úsecích železnice na letiště
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) urychluje přípravu projektu Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla, a reaguje tak na výzvy dynamicky se rozvíjející letecké dopravy. V listopadu podala žádost o územní rozhodnutí ke třem dílčím stavbám: modernizacím úseků Praha-Bubny – Praha-Výstaviště, Praha-Ruzyně – Kladno a Kladno – Kladno-Ostrovec. K těmto investicím se v současnosti připravují výběrová řízení na zpracování dokumentace pro stavební povolení. K realizačně náročnému úseku mezi stanicemi Praha-Dejvice a Praha-Veleslavín právě probíhají profesní porady týkající se přípravy dokumentace pro územní řízení.
29.11.2018
Skončila oprava výpravní budovy nádraží v Železné Rudě-Alžbětíně
Středně velkou opravou prošla nádražní budova v Železné Rudě-Alžbětíně. Stanice je výjimečná tím, že leží přímo na hranici mezi Českou republikou a Německem. Opravu budovy z roku 1877 zahájila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v září 2017. Zhotovitelem prací byla společnost RAILSTAV, celkové náklady dosáhly výše 6 milionů korun.
29.11.2018
SŽDC na jihu Čech se opravila další dvě nádražní budovy
Historické budovy vlakových nádraží v Božejovicích a Katovicích na jihu Čech prošly během uplynulých 12 měsíců velkou a výraznou změnou. Cílem rozsáhlé rekonstrukce obou objektů bylo především odstranit nevyhovující prvky a vrátit jim historický vzhled.
23.11.2018
Rozsáhlá rekonstrukce zabezpečovacího zařízení ovlivní na rok provoz vlaků v Brně
Cestující na brněnském hlavním nádraží mohli už od letošního léta zaznamenat stavební ruch v některých částech této frekventované stanice. V neděli 9. prosince 2018, kdy začne platit nový jízdní řád vlaků, postoupí probíhající práce do další fáze, navíc se zde rozběhne rozsáhlá rekonstrukce zabezpečovacího zařízení. To vše na následující jeden rok výrazně ovlivní cestování vlakem v jihomoravské metropoli.
22.11.2018
SŽDC investuje další desítky milionů korun do zlepšení zabezpečení přejezdů
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) provozuje v současné době téměř osm tisíc přejezdů. Zvyšování bezpečnosti jak železniční, tak silniční dopravy na úrovňových kříženích je jednou z hlavních priorit správce drážní infrastruktury. I když se podařilo zlepšit stav a zabezpečení mnoha přejezdů, SŽDC letos zintenzivnila přípravy nejen dalších opravných, ale především investičních akcí.
20.11.2018
Výpravní budova v Sokolově slouží nově železnici i autobusové dopravě
Kompletní rekonstrukce nádražní budovy v Sokolově je hotová. Objekt bude nově sloužit jako společný terminál pro cestující železniční i autobusové dopravy.  Investorem stavby byla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), práce za 25,3 milionu korun realizovala společnost SWIETELSKI stavební. Oprava budovy trvala necelý rok, její slavnostní otevření proběhlo právě dnes.
16.11.2018
SŽDC zahájila provoz v nejdelším železničním tunelu v České republice, první vlak jím projel 15. listopadu
Rekordních 4 150 metrů, tolik nově měří nejdelší železniční tunel v České republice. Trať Rokycany – Plzeň, jejíž je součástí, tím získala primát v rámci celé sítě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Prvním vlakem, který projel sníženou rychlostí jižním tubusem Ejpovického tunelu, byl 15. listopadu v podvečerních hodinách nákladní vlak. Cestující se tunelem poprvé projeli ve zvláštním spoji 16. listopadu.