Aktuality

Staň se na jeden den stavebním dozorem v oboru elektro

Zajímá tě elektrotechnika? A troufneš si dozorovat i kvalitu staveb? Tak potom neváhej a účastni se projektu Staň se na jeden den Stavebním dozorem v oboru elektro!  

Tradiční draft VOŠ v Děčíně

V úterý 14. 5. 2019 za účasti ředitele Oblastního ředitelství Ústí nad Labem Martina Kašpara a zástupců firem, které se zaměřují na železniční stavitelství, proběhl tradiční draft studentů oboru železniční stavitelství Vyšší odborné školy v Děčíně­. 

Preventivní vlak vyrazil do své 13. sezóny

Úspěšný projekt Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a společnosti ČD Cargo Preventivní vlak bezpečné železnice pokračuje i letos. Jarní část byla odstartována na Liberecku. Cílem projektu je varovat děti a mladistvé před nebezpečím na železnici a snížit počet nehod a leckdy zbytečných neštěstí.

Představení profese – traťový dispečer

Náplní práce traťového dispečera je řídit a koordinovat vlakovou dopravu v určeném obvodu. Odpovídá také za dodržování předepsané technologie a zajišťuje plnění grafikonu vlakové dopravy. Traťový dispečer pracuje na centrálních nebo regionálních dispečerských pracovištích.

V České Třebové proběhne unikátní interaktivní akce pro studenty i veřejnost o moderní české železnici

Sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.CZ ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) a Vyšší odbornou školou a střední školou technickou v České Třebové pořádají ve dnech 26. a 27. dubna interaktivní akci, která má za cíl seznámit ž…

SŽDC slavnostně zahájila kompletní rekonstrukci stanice Letohrad

V pátek 29. 3. 2019 jsme slavnostně zahájili rekonstrukci železniční stanice Letohrad v Pardubickém kraji, která spočívá v kompletní přestavbě kolejiště a nástupišť. Stavební práce zajistí Společnost Rekonstrukce žst. Letohrad, jejími společníky jsou firmy Chládek a Tintěra Pardubice a…