Aktuality

Nová podoba studentské konference u studentů zabodovala

Na konci listopadu se konal již 6. ročník interaktivní konference SŽDC pro studenty. Přinesl řadu významných změn, jejichž cílem bylo zatraktivnit akci pro její účastníky. Ohlasy z řad studentů byly důkazem, že se to povedlo.

Advent na pražském hlavním nádraží

Zveme vás opět k oslavám třetí adventní neděle na hlavním nádraží v Praze. Přijďte si zazpívat tradiční české koledy se Staročeskými koledníky a dětským pěveckým souborem Javořičky, vyrobte si perníčky nebo vánoční přáníčka, vyfoťte se ve fotokoutku a pošlete vánoční přání Ježí…

Soutěž o nejlépe zpracovanou diplomovou práci z oblasti železnice

Správa železniční dopravní cesty vyhlašuje soutěž o nejlépe zpracovanou diplomovou práci z oblasti železnice. Diplomová práce musí být zaměřena na oblast přímo se dotýkající oboru činností SŽDC s podmínkou, že její obhajoba proběhla (příp. proběhne) v období mezi rokem 2018 a uzávěrkou této soutěže, kter…

Den otevřených dveří na VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní v Děčíně

Na základě spolupráce s VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní v Děčíně si dovolujeme pozvat zájemce o studium na den otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 23. 11. 2019 od 9 do 13 hodin. 

Zveme vás na festival pracovních příležitostí do Letňan

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) jako jeden z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů v Česku nebude chybět na 9. ročníku festivalu pracovních příležitostí Profesia days, který se koná ve dnech 23. a 24. října 2019 na výstavišti PVA EXPO Praha Letňany.

Kolín se pyšní novou výpravní budovou

Po roční kompletní rekonstrukci se Kolín zařadil mezi další středočeská města, která krášlí nová výpravní budova. SŽDC slavnostně ukončila rekonstrukční práce. Úpravou v celkové hodnotě 76 milionů Kč prošla také administrativní budova a venkovní prostory.