Aktuality

Naše školy - Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Olomouc, Božetěchova

V minulém školním roce jsme začali spolupracovat s Vyšší odbornou školou a Střední průmyslovou školou elektrotechnickou v Olomouci. Podrobnosti o spolupráci Vám přinásíme v článku.  

Jak se stát zaměstnancem SŽDC už při studiu střední školy?

Jaké to je být žákem čtvrtého ročníku oboru Provoz a ekonomika dopravy ve škole a zároveň signalistou ve stanici se dozvíte v rozhovoru s  Davidem Wiesnerem.

SŽDC zahájila provoz v nejdelším železničním tunelu v České republice

Rekordních 4 150 metrů, tolik nově měří nejdelší železniční tunel v České republice. Trať Rokycany – Plzeň, jejíž je součástí, tím získala primát v rámci celé sítě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Prvním vlakem, který projel sníženou rychlostí jižn…

Fotografií roku je snímek Oskara

Mostní konstrukce jsou vděčným tématem pro drážní fotografy, mezi nimiž navíc sbírají úspěchy železničáři. Potvrdil to i sedmý ročník Fotosoutěže SŽDC, hlavní cenu si letos ze slavnostního vyhlášení výsledků odnesl zaměstnanec naší organizace Miroslav Volek.

Naše školy - Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová

I letos představujeme naše smluvní střední školy, jako první představíme naši smluvní školu v České Třebové. Přečtěte si, co tato škola nabízí a nezapomeňte se přijít podívat na jejich dny otevřených dveří!