Aktuality

Nová trať přispěje ke zkrácení jízdní doby mezi Prahou a Českými Budějovicemi

SŽDC vybrala zhotovitele modernizace dalšího úseku čtvrtého železničního koridoru mezi Soběslaví a Doubím u Tábora. Zakázku za téměř 3,9 miliardy Kč bez DPH bude realizovat sdružení firem Soběslav – Doubí, které tvoří společnosti STRABAG Rail, EUROVIA CS a Metrostav. Zahájení stavebních…

V rámci modernizace trati do Lysé nad Labem se postaví nový most přes Labe

SŽDC zahajuje další velký projekt v okolí Prahy. Jde o optimalizaci mezistaničního úseku Lysá nad Labem – Čelákovice, jehož dominantní součástí je výstavba nového železničního mostu přes Labe nedaleko Čelákovic. Stavební práce provedou společnosti EUROVIA CS, GJW Praha a Elektrizace…

Staň se na jeden den stavebním dozorem v oboru elektro

Zajímá tě elektrotechnika? A troufneš si dozorovat i kvalitu staveb? Tak potom neváhej a účastni se projektu Staň se na jeden den Stavebním dozorem v oboru elektro!  

Tradiční draft VOŠ v Děčíně

V úterý 14. 5. 2019 za účasti ředitele Oblastního ředitelství Ústí nad Labem Martina Kašpara a zástupců firem, které se zaměřují na železniční stavitelství, proběhl tradiční draft studentů oboru železniční stavitelství Vyšší odborné školy v Děčíně­. 

Preventivní vlak vyrazil do své 13. sezóny

Úspěšný projekt Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a společnosti ČD Cargo Preventivní vlak bezpečné železnice pokračuje i letos. Jarní část byla odstartována na Liberecku. Cílem projektu je varovat děti a mladistvé před nebezpečím na železnici a snížit počet nehod a leckdy zbytečných neštěstí.

Představení profese – traťový dispečer

Náplní práce traťového dispečera je řídit a koordinovat vlakovou dopravu v určeném obvodu. Odpovídá také za dodržování předepsané technologie a zajišťuje plnění grafikonu vlakové dopravy. Traťový dispečer pracuje na centrálních nebo regionálních dispečerských pracovištích.