Aktuality

Fotografií roku je snímek Oskara

Mostní konstrukce jsou vděčným tématem pro drážní fotografy, mezi nimiž navíc sbírají úspěchy železničáři. Potvrdil to i sedmý ročník Fotosoutěže SŽDC, hlavní cenu si letos ze slavnostního vyhlášení výsledků odnesl zaměstnanec naší organizace Miroslav Volek.

Naše školy - Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová

I letos představujeme naše smluvní střední školy, jako první představíme naši smluvní školu v České Třebové. Přečtěte si, co tato škola nabízí a nezapomeňte se přijít podívat na jejich dny otevřených dveří!

Společné cvičení IZS prověřilo možnosti Ejpovického tunelu

Za účasti drážních hasičů z plzeňské jednotky se tento týden uskutečnilo společné cvičení všech složek IZS v dokončovaném ejpovickém tunelu, který je nejdelším železničním tunelem na síti SŽDC. Jeho námětem byla nehoda vlaku v jižním tubusu tunelu.  

Drážní hasiči trénovali vyproštění zraněných osob z dolu

Lezecký výcvik družstev Hasičského záchranného sboru SŽDC jednotek Praha, Nymburk, Plzeň, Ústí nad Labem a Chomutov, který proběhl na přelomu října a listopadu, prověřil připravenost hasičů a procvičování techniky při záchranných akcích v nepřístupných a náročn…

Na modernizaci železnice půjdou miliardy z půjčky od EIB

Vláda schválila návrh Ministerstva dopravy na úvěr od Evropské investiční banky na stavbu a modernizaci železnic mezi roky 2019 – 2025. Čerpat bude možné až 11,5 miliardy korun. Konkrétně peníze mohou jít například na dva nejpřipravenější úseky tratí Velim – Poříčany a Dětmarovice –…

Drážní hasiči se mohou pochlubit novou technikou

V rámci obnovy zásahové techniky v letošním roce dostali drážní hasiči v Praze, České Třebové, Přerově a Havlíčkově Brodě i čtyři nové vyprošťovací automobily. Vyrobila je firma Kobit – továrna na hasící zařízení.