O NádraŽákovi

Název NádraŽák odkazuje nejen na železničářskou tradici, ale také na celoživotní vzdělávání, ke kterému má člověk blízko, ať už je žákem, studentem nebo zaměstnancem.

Jedná se o studentský program SŽDC, díky kterému máš možnost získat jistotu zaměstnání na 5 let
u stabilní a perspektivní společnosti po ukončení studia, pravidelný měsíční příspěvek až 2 000 Kč a mnoho dalších výhod.

 

Co musím udělat, abych se stal NádraŽákem?

 

Stačí být studentem 3. či 4. ročníku jednoho z podporovaných oborů našich smluvních škol. Také bys měl mít průměr známek za předcházející pololetí do 2,5. Nutností je také účast při výuce minimálně 70 %.

Po splnění těchto podmínek už pouze stačí projít přijímacím pohovorem a zdravotní prohlídkou a můžeš se těšit na práci v nádražáckém kolektivu u SŽDC!

Jaký příspěvek budu pobírat?

V rámci programu NádraŽák jsem zvolili motivační heslo Uč se a dostavej více!

  • 2 000 Kč měsíčně v případě studijního průměru 1,5 včetně a nižší
  • 1 500 kč měsíčně v případě studijního průměru vyššího než 1,5 do 2,0 včetně
  • 1 000 kč měsíčně v případě studijního průměru vyššího než 2,0 do 2,5 včetně.

​Výše příspěvku se vždy počítá dle předcházejícího pololetí. Příspěvky se vyplácí vždy v období školního roku (září - červen).

 

Jakou mám šanci stát se NádraŽákem?

 

Jednoduše řečeno – velkou. Na základě naší analýzy nám do roku 2020 odejde do důchodu velké množství zaměstnanců (viz mapy níže). Z tohoto důvodu v současné době hledáme velké množství zaměstnanců do profesí výpravčí, signalista či infrastrukturních profesí, jako je například elektromontér, návěstní technik, zámečník kolejových konstrukcí či do stavebních profesí projektanty, rozpočtáře apod.

Chceš se stát NádraŽákem? Potom studuj vybrané obory na jedné z následujících škol.

Termíny, kontaktní osoba

Vyplněné přihlášky a motivační dopis na téma „proč se chci zúčastnit studentského programu NádraŽák“ pošli na e-mail: studenti@szdc.cz.
 

Vzor přihlášky zde

Kontaktní osoba:
Ing. Jitka Češková
972 235 604