Další kolo výuky odborného praktika je za námi. Byli jsme u toho!

Nejlépe se hledají noví talenti tváří v tvář, a proto se pravidelně účastníme mimo jiné výuky na našich partnerských školách. Společně s vámi nám jde o jedno - popularizovat techniku.

Již potřetí jsme se sešli v dopravním sále na zahájení výuky volitelného předmětu odborného praktika na Dopravní fakultě Univerzity Jana Pernera v Pardubicích, které se konalo 20. února. Mezi námi byla sedmnáctka talentovaných a motivovaných studentů zejména 4. a 5. ročníků této vysoké školy, ze kterých se jednou stanou špičkový odborníci.

Výuka odborného praktika, třísemestrálního předmětu, začal pilotním projektem v roce 2018. Od té doby ušla dlouhou cestu a dnes je oblíbeným volitelným předmětem, který je zároveň odbornou přípravou ke složení odborných zkoušek. Nejenže si díky tomu studenti zvyšují svoje znalosti a dovednosti, ale zároveň se po úspěšném absolvování mohou stát například řádnými výpravčími.

Kromě pardubické univerzity byste tento předmět našli také na Vysoké škole logistiky v Přerově. Přípravu k odborným zkouškám však nezanedbáváme ani na středních školách. Již nyní jsou desítky žáků partnerských středních škol v kurzu a připravují se na zodpovědnou práci na železnici.