Dne 1.3. jsme zahájili už 4. ročník Fotosoutěže SŽDC 2015. Protože společnost SŽDC je správce železniční infrastruktury, téma je touto skutečností v podstatě dané. I když každý rok ho stále specifikujeme. Letos je hlavní nosné téma soutěže ŽELEZNICE – DOPRAVA BUDOUCNOSTI.  Toto téma také určuje celkové zaměření soutěžních snímků. Jde nám o to, aby ústředním motivem fotografie nebyl především vlak a krajina v zapadajícím slunci, ale aby se fotografie více přiblížila dynamické, moderní, industriální fotografii.

Fotosoutěž má letos 4 kategorie. Pro studenty je určena kategorie studentská fotografie, pod kterou ale spadají zbylé tři tematické kategorie.

Vítěz této kategorie, jejímž garantem je společnost Fotoinstitut.cz (www.fotoinstitut.cz), daruje vítězi týdenní pobyt na letní škole focení v domě fotografů na Šumavě a poukaz na fotokurz dle vlastního výběru. Další informace o soutěži i cenách najdete na webových stránkách fotosoutěže http://www.szdc.cz/fotosoutez. Na této stránce v rubrice Aktuality pravidelně informujeme o zajímavostech ve světě fotografie, nabízíme zde rady a tipy odborníků, ale i inspiraci v podobě zdařilých snímků. Těšíme se na fotografie vašich studentů. Soutěž potrvá do 15.9.