Ve svém čtvrtém ročníku celodenní sportovně-vzdělávací akci Student Cup SŽDC přivítala SŽDC opět žáky 8. a 9. tříd základních škol, kteří se v blízké době budou rozhodovat o svém budoucím povolání.  Cílem projektu je zábavnou formou představit studentům drážní profese a motivovat je při výběru technických středoškolských studijních oborů.

Na studenty z pražských škol, čekali kromě deseti sportovních disciplín i zástupci sedmi středních škol s prezentací svých technických oborů. Prostřednictvím vědomostních testů představili zástupci SŽDC školákům vybrané železniční profese. Své budoucí kolegy zde hledali i drážní hasiči, kteří na akci připravli kromě praktických ukázek své činnosti i tělesné a vědomostní testy zaměřené na jejich práci, které by měl zvládat každý z nich. 

Student Cup se už tradičně koná ve Sportovním a rekreačním areálu Pražačka v Praze 3.

„Těší mě zájem, který o Student Cup mladí lidé projevují. Dosvědčuje to účast už více než dvou tisícovek žáků, kteří se dosud účastnili našeho projektu. Díky němu mají možnost poznat naši organizaci jako dynamickou společnost, ve které se budou moci plnohodnotně realizovat a rozvíjet,“ uvedl generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

Protože na tento projekt máme velmi příznivé reakce od škol i dětí, zavítáme s ním i do dalších krajů. Letos tak opět přivítáme žáky základních škol v Brně a nově v Děčíně.

Podívejte se do fotogalerie, jak vypadal celý den na Pražačce.