Láká vás řízení železniční dopravy? Chcete umět ovládat i nejmodernější zabezpečovací zařízení? Chcete se podílet na včasné a bezpečné jízdě vlaků? Pokud na všechny tyto otázky odpovídáte ano, jste ideálním kandidátem na pozici výpravčího. Ten je jednou z klíčových profesí pro řízení železniční dopravy.

Náplní práce výpravčího je organizovat, řídit a koordinovat vlakovou dopravu v určeném obvodu železniční stanice či v určeném úseku trati. Odpovídá za dodržování technologie a zajišťování plnění grafikonu vlakové dopravy. Mezi jeho povinnosti patří obsluha staničního a traťového zabezpečovacího zařízení, řízení a kontrola posunovací a vlakotvorné činnosti, vedení příslušné dokumentace o pohybu vlaků v obvodu železniční stanice.

Co se od vás očekává? Odpovědnost, samostatnost, přesnost, odolnost vůči stresu, psychická a zdravotní způsobilost, trestní a morální bezúhonnost

Co za to nabízíme? Náborový příspěvek (50 000,- pro nové výpravčí), dobré finanční ohodnocení, vícesměnný pracovní režim s 36 hodinovou týdenní pracovní dobou, pět týdnů dovolené, jízdné i pro rodinné příslušníky ve vlacích ČD podle speciálního zaměstnaneckého tarifu (a po jednom roce v zahraničí), příspěvky na rekreaci, sportování a stravování a příspěvky na penzijní připojištění (po 6 měsících).

Vaší kolegyní bude třeba i Martina Kulihová. Podívejte se, co o této práci říká na našem Youtube kanále: ZDE

Získat zkoušky na práci výpravčího není žádná legrace, ale určitě to stojí za to. Jednou někdo řekl, že železnice je poezií svého druhu. Pojďte ji okusit s červenou čepicí na hlavě! Pokud vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese O10sek@szdc.cz, kde se s vámi domluvíme na dalším postupu. Těšíme se na vás.