V neděli 10. prosince 2017, kdy začal platit nový jízdní řád, se otevřely pro veřejnost železniční zastávky Tábor-Měšice a Veselí nad Moravou-Milokošť. Došlo tak ke zlepšení dopravní dostupnosti pro obyvatele městských částí, kterými vlaky dosud jen projížděly.  

 
Nová zastávka Veselí nad Moravou-Milokošť se nachází na trati 340 mezi stanicemi Veselí nad Moravou a Uherský Ostroh. Tvoří ji sto metrů dlouhé nástupiště s bezbariérovým přístupem. Nástupní hrana v normové výšce 550 milimetrů nad temenem kolejnice umožňuje pohodlný výstup a nástup do moderních vlaků.  K vybavení zastávky dále patří železobetonový přístřešek pro cestující v provedení „antivandal“, osvětlení, rozhlas a orientační systém.
 
 
Nová zastávka Tábor-Měšice na trati z Tábora do Horní Cerekve. Nástupiště o délce 60 metrů se nachází u ulice Průhon, tedy zhruba o kilometr blíže k centru než před mnoha lety zrušená zastávka Měšice u Tábora. Svými parametry splňuje všechny dnes povinné požadavky na interoperabilitu, jako jsou výška nástupní hrany, osvětlení, přístřešek pro cestující, akustické majáky pro nevidomé a staniční rozhlas. Součástí výstavby zastávky byla rovněž oprava povrchu přilehlého železničního přejezdu a zřízení bezstykové koleje.