Také v letošním roce jsme slavnostně vyhlásili vítěze Fotosoutěže SŽDC 2016, která nesla téma Proměny na železnici. Každý rok vyhlašujeme také Studentskou kategorii, do které zasílají svoje soutěžní snímky studenti z celé ČR. Její jediné kritérium je věk do 26 let.

Ukazuje se, že právě mezi mladými lidmi se skrývá mnoho fotografických talentů s neotřelým, originálním pohledem na život na železnici a kolem ní. Pravidelně se v předchozích ročnících do soutěže hojně zapojovali studenti pražské VOŠ a SPŠ dopravní v Masné ulici. Vítěz letošní studentské kategorie je v tomto ročníku právě studentem této školy. Stal se jím Filip Piskač se svojí fotografií nesoucí název RANNÍ SVÍTÁNÍ NA ŽELEZNICI. Není náhoda, že i druhé a třetí místo obsadili studenti této školy. Druhé místo vyhrála fotografie Šimona Přečucha s názvem POHLED STROJVEDOUCÍHO a třetí místo fotografie Jana Waltra nazvaná CARGO V ZADNÍ TŘEBÁNI

Protože garantem této kategorie je společnost Fotoinstitut.cz, získává vítěz této kategorie, kromě dalších věcných cen, týdenní pobyt na Letní škole focení pro studenty středních škol v Domě fotografů v krásném prostředí šumavských Kašperských hor. 6. Ročník fotosoutěže SŽDC startujeme v březnu 2017. Těšíme se na vaše snímky.

1. místo Filip Piskač - RANNÍ SVÍTÁNÍ NA ŽELEZNICI

 

2.místo Šimon Přečuch - POHLED STROJVEDOUCÍHO

3. místo Jan Waltra - CARGO V ZADNÍ TŘEBÁNI