Student program

Student Cup 2013

26. 9. 2013

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravila na konec září celodenní akci s názvem „Student Cup SŽDC“. Jejím cílem bylo zvýšit zájem studentů o technické studijní středoškolské obory a zároveň zábavnou formou představit drážní profese. Správce železnice se tak snažili najít budoucí zaměstnance právě do personálně problematických technických oborů. Student Cup SŽDC byl proto zaměřen na studenty 8. a 9. tříd základních škol, kteří se budou rozhodovat v nejbližších týdnech o svém budoucím povolání.

Historicky první železničářský sportovně-vzdělávací den se uskutečnil 26. září 2013 ve spolupráci s městskou částí Praha 3. Celý den v městském Sportovním a rekreačním areálu Pražačka probíhaly soutěže a to jak sportovní, tak i vědomostní.

Akce je průlomová nejen z pohledu samotné SŽDC, ale i na poli českého školství a personalistiky. „Není zatím zcela běžné, aby se státní instituce této velikosti  a významu takto široce představovala studentům technické studijní obory a aktivně jim tak nabízela spolupráci,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Kolář.

Na studenty z pěti desítek pražských škol, čekaly kromě sportovních disciplín a vědomostních testů i zástupci středních škol s prezentací svých technických oborů nebo personalisté správce dráhy s představením železničních profesí. Ty pak doprovodili i figuranti v jednotlivých pracovních uniformách výpravčího, signalisty, operátora nebo hasiče.

Celkové výsledky ke stažení

 

„Chceme dětem ukázat, jaké uplatnění nabízíme pro absolventy technických oborů. To, že zajímavá budoucnost je i mimo nyní velmi preferované humanitní studijní směry,“ dodal Kolář.

Ideální budoucí kolegy zde hledali i drážní hasiči, kteří na akci připravili kromě praktických ukázek své činnosti i tělesné a vědomostní testy zaměřené na jejich práci. Podobné testy zdatnosti musí zvládat každý z nich. Děti si tak mohly vyzkoušet, nakolik by v nich uspěly.

„Pokud se projekt osvědčí, jsme připraveni akci modifikovat pro potřeby konkrétních jednotlivých krajů a našich organizačních jednotek,“ nastínil plány SŽDC do budoucna generální ředitel SŽDC Jiří Kolář.

 


Soubory ke stažení

Celková výsledková listina ke stažení pdf


Diskuse

Diskuse je zatím prázdná.
Vložit příspěvek
Vyjma zvýrazněných, příspěvky v diskusi nevyjadřují stanovisko SŽDC.

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC