Železniční přejezdy

Audio a video

Na přejezdech chybují řidiči

Výukový film Správy železniční dopravní cesty, státní organizace.

Do projektu se kromě SŽDC zapojili také zástupci Ministerstva dopravy, Policejního prezídia a dalších dopravních institucí. Jedná se o film určený prioritně pro výuku budoucích řidičů v autoškolách, oslovit ale může i širokou veřejnost (Film je možno bezplatně stáhnout na webu). Jednou z priorit Správy železniční dopravní cesty je i zvyšování bezpečnosti na železničních přejezdech a právě osvěta vedoucí ke zodpovědnému chování řidičů na přejezdech je z hlediska bezpečnosti v této oblasti podstatným prvkem. Proto byl Správou železniční dopravní cesty nad rámec každoročních investic do modernizace železničních přejezdů vytvořen výukový film.

Film může posloužit především jako výukový materiál pro autoškoly, kde doplní současné multimediální prostředky k výuce dopravních předpisů. Během filmu je divák seznámen se všemi formami zabezpečení železničních přejezdů v České republice, počínaje zabezpečením výstražnými kříži, přes nejstarší mechanická po moderní elektronické zabezpečovací zařízení. Současně jsou připomenuty správné postupy chování na železničním přejezdu v souladu se silničním zákonem a nechybí ani návody, jak řešit mimořádné situace, například v momentě, kdy se automobil dostane mezi stažené závory.

Tím, že je tento film zaměřen na jednu konkrétní problematiku, mohl v něm být kladen důraz na detaily. Základem filmu přesto zůstává představení správného chování řidičů, ke kterému by budoucí řidiče, a nejen je, měl film motivovat. Profesní sdružení autoškol bude usilovat o využívání tohoto filmu v autoškolách po celé republice. Představení projektu se rovněž zúčastnil ředitel služby dopravní policie plk. Ing. Leoš Tržil, který rovněž uvítal aktivity SŽDC jako provozovatele dráhy a ocenil snahu o eliminaci nezodpovědného chování některých účastníků silničního provozu na železničních přejezdech.

Film je ke shlédnutí a stažení umístěn zde.

Kampaně ILCAD

 

 

 

 

 

 

 

Dopravně-bezpečnostní rozhlasové spoty

01 - Následky srážky (MP3, 1 MB)

02 - Vjíždění na červenou (MP3, 1 MB)

03 - Přejezd s kříži (MP3, 1 MB)

04 - Rychlost na přejezdu (MP3, 1 MB)

05 - Číslování přejezdů (MP3, 1,4 MB)

06 - Chodci 1 (MP3, 1 MB)

07 - Chodci 2 (MP3, 1 MB)

08 - Alkohol (MP3, 1 MB)

 

Pořady STOP České televize

STOP Nehody na přejezdech (9. 7. 2010)

STOP Železniční přejezd (24. 6. 2010)

STOP Železniční přejezdy (27. 12. 2007)

STOP Nehody na přejezdech (10. 5. 2007)


    /web/prejezdy/videa-a-spoty/test.flv

Diskuse

Diskuse je zatím prázdná.
Vložit příspěvek
Vyjma zvýrazněných, příspěvky v diskusi nevyjadřují stanovisko SŽDC.

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC