FOTO
SOUTĚŽ
2017

Žijeme železnicí

DO SOUTĚŽE!

Dnes startujeme 6. ročník fotosoutěže s tématem "ŽIJEME ŽELEZNICÍ". přejeme všem účastníkům letošního ročníku dobré světlo!

Informace
o soutěži

Téma fotosoutěže:  „ŽIJEME ŽELEZNICÍ“


V návaznosti na úspěšných pět předchozích ročníků vyhlašujeme letos už 6. ročník fotosoutěže SŽDC.
Letos se do popředí našeho zájmu dostávají především lidé. Pro běžné cestující zatím nepostřehnutelná, pro SŽDC s.o. však zásadní změna. Naše organizace se v minulém roce stala vlastníkem a správcem staničních budov. Proto nás v letošním ročníku zajímá, jakým způsobem zaměříte svoje objektivy na centrum každodenního života a vzájemné mezilidské interakce, kterým jsou nádražní prostory. Nedílnou součástí života na železnici se tak pro nás stávají i lidé, naši cestující. Nádraží a jejich okolí jsou místem nepřetržitého života. Odehrává se zde spousta pozoruhodných příběhů. Ty vytvářejí prostor pro momentky, které se ideálně hodí například do rubriky „Reportážní fotografie“ , případně do nově pojaté rubriky „Lidé na nádraží“. A my se budeme těšit s jakou originalitou a jedinečností se tohoto tématu chopíte. Pochopitelně i nadále nás zajímá vaše pojetí modernizace, rekonstrukcí a výstavby nových tratí. Každým rokem dokazujete, že i tak zdánlivě obyčejná věc, jako koleje a železniční stavby mohou na fotografiích získat zcela jedinečný vzhled.
 

VÍCE O SOUTĚŽI

Posílejte
své práce!

SOUTĚŽTE
O HODNOTNÉ CENY

PŘIHLÁSIT SE

Slovo generálního ředitele

Ing. Pavel Surý

Ing. Pavel Surý, generální ředitel

Vážení přátelé, milé fotografky a fotografové.

Rok se s rokem sešel a já mám tu čest zahájit již šestý ročník fotosoutěže SŽDC. Troufám si tvrdit, že za tu dobu už tato soutěž k naší železnici neodmyslitelně patří a že si získala své stálé příznivce, o čemž svědčí mimo jiné i fakt, že řada z vás se soutěže účastní opakovaně. V letošním roce máme jednu novinku a tou je nová kategorie „Lidé na nádražích“...

Celé úvodní slovo

Odborná porota

Helena Macenauerová

Reportážní fotografie

Helena Macenauerová
CELÝ PROFIL

Navštivte fotografa:

Antonín Lavrenčík

Portrétní fotografie, práce s fotografií

Antonín Lavrenčík
CELÝ PROFIL

Navštivte fotografa:

Josef Voleman

Hlavně reportážní fotografie

Josef Voleman
CELÝ PROFIL

Hana Connor

Mezinárodní zkušenosti

Hana Connor
CELÝ PROFIL

Navštivte fotografa:

Vojta Herout

Vítěz Czech press foto

Vojta Herout
CELÝ PROFIL

Navštivte fotografa:

Aktuality

Seznamte se s novým porotcem

09. 03. 2017

Letos vítáme v naší porotě dva nové členy. Seznamte se s prvním z nich, portrétním fotografem Antonínem Lavrenčíkem

CELÁ AKTUALITA

Aprílové Setkání fotografů

07. 03. 2017

Setkání fotografů, celorepublikový svátek pro všechny, kteří rádi fotí, proběhne letos na apríla! tedy v sobotu 1.4.2017 v Praze 4 Chodově.

CELÁ AKTUALITA

Rozjíždíme 6. ročník FOTOSOUTĚŽE SŽDC

31. 01. 2017

V březnu tohoto roku startujeme už 6. ročník naší úspěšné fotosoutěže. Máme letos krásnou, na sníh a tedy i zimní snímky bohatou zimu. Využijte toho a foťte!!!!

CELÁ AKTUALITA

Vítězné fotografie 2016

15. 11. 2016

Seznamte se s nejlepšími snímky, které vybrala letošní porota fotosoutěže jako vítězné v jednotlivých kategoriích a načerpejte inspiraci do dalších ročníků

CELÁ AKTUALITA